<
face Twett Google youtube

Fikri Sağlar’dan Kılıçdaroğlu’na ‘dokunulmazlık’ tepkisi

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dokunulmazlıklar konusunda sert eleştirilerde bulundu. Sağlar, "Anayasaya aykırı ama ben dokunulmazlıkların kalkmasına evet vereceğim dediğinizde parlamentoyu feshettiniz

Fikri Sağlar’dan Kılıçdaroğlu’na ‘dokunulmazlık’ tepkisi

RS FM’e konuşan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Sağlar, özellikle partisinin izlediği politikaları eleştirdi.  Sağlar, "CHP parlamento dışında, demokrasinin beşiği olan sokaklarda, mahallelerde nedense yok. Halka, yeter artık, dedirtemiyor. Sessizlik içerisinde parlamentoda muhalefet yapmaya çalışıyor" dedi.

CHP PARTİ MECLİSİ KARAR ALMIYOR

Başkanlık sisteminin CHP’nin yetkili organlarında tartışılmadığı ve kararlar alınmadığını söyleyen Sağlar şöyle konuştu:  "Doğru, Parti Meclisi üyesiyim, Parti Meclisi karar almıyor. Parti Meclisi'ni topluyoruz, ertesi gün Anayasa değişikliği ile ilgili karar Meclis'e geliyor. Peki, ne karar alacağız? Daha önce arkadaşlarımız tamamen kendi iradeleri doğrultusunda, kendi güçleriyle ve bilgileriyle müthiş mücadele verdiler. Bu mücadelede partinin organları bir karar vermedi ki. Onlar kendi iradeleriyle mücadele ettiler.”

YÜZDE 51’İ ÖRGÜTLEYEMİYORUZ

“Yasa değişikliği Meclis'ten geçti, referanduma gidilecek diyelim. Bu yapıyla nasıl gideceğiz referanduma? Artık ip kopmuş durumda” diye konuşan Sağlar,  CHP’nin dokunulmazlıklar konusundaki tavrını da eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’na yüklenen Sağlar şöyle konuştu: "Anayasaya aykırı ama ben dokunulmazlıkların kalkmasına evet vereceğim dediğinizde parlamentoyu feshettiniz. Bugün vekillerin dokunulmazlıkları kalktığı için HDP'liler cezaevinde. Onlar milletvekili şu anda. Ziyaret edenleri de PKK ile bir araya gelmekle suçluyorlar. Asıl terörle birlikte olan sensin, FETÖ'yü sen buraya getirdin, diyemiyorsunuz. Bunları söyleyemeyen bir anlayışın insanlara rejimin değiştiğini inandırması zor."

Başkanlık sistemine karşı çıkan yüzde 51’i örgütleyemediklerini kabul eden Sağlar, “Ben umutsuz değilim. Heyecanlıyım ve öfkeliyim. CHP'nin örgütü de böyledir. Kıblesi insandır, eşitlikten ve özgürlükten yanadır. Tabanını tutmayacaksın. Hadi, diyeceksin. O zaman örgütün mahalle mahalle, ev ev gezer” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET YIKILDI

Sağlar, "Cumhuriyetin artık yıkıldığını kabul etmek gerekiyor. Rejim değişiyor" diye ekledi.

CHP milletvekili sözlerini şöyle tamamladı: "Emperyalizmle mücadele vermiş bir partinin artık harekete geçmesi gerekiyor. Ben sadece bir neferim. Bu ne demek? Mücadeleyi kazanacak gücün içinde olmak demektir. Sistem değişiyor ve buna göz yumanların karşısında olacağız. Kiminle bunu yapacaksak bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 Fırat’ın Gazabı’nda Büyük Suweydiye kasabası kurtarıldı
Fırat’ın Gazabı’nda Büyük Suweydiye kasabası kurtarıldı
Gambiya diktatörü iktidarı bırakmayı kabul etti
Gambiya diktatörü iktidarı bırakmayı kabul etti
Trump’lı 2017 nasıl bir yıl olacak ?
Trump’lı 2017 nasıl bir yıl olacak ?